Közismert mondás, hogy a kéz mindent elárul a „tulajdonosáról”. A kéz szépségéhez nem csak a bársonyos, feszes bőr, hanem az ápolt és szép köröm is hozzá tartozik. Sajnos nem mindenkinek adatik meg természetesen szép, formás köröm. Ilyenkor lehet megoldás a műköröm. A manikűr, pedikűr, az egyszerű körömlakk a köröm alakján, formáján nem sokat változtat, a műköröm segítségével azonban minden probléma könnyedén megoldható. A körömdíszítés mára teljesen hétköznapi formájává vált a műköröm építés. Miért is jó tehát a műköröm? A válasz nagyon egyszerű: a műköröm széppé teszi a kezet, és annak „tulajdonosát”, a műköröm megszépít.
Egy nő szépségéhez hozzá tartozik a köröm szépsége. A körömdíszítés a szépségipar egyik dinamikusan fejlődő területe. A műköröm építés során az esztétikus és igazán szép műköröm a valódi köröm meghosszabbításaként készül, az avatatlan szem számára szinte nem is állapítható meg, hogy az illető hölgy ujjai valójában műkörömmel vannak díszítve.
A jól elkészített műköröm ráadásul erősíti is a saját körmöt, a használatához nagyon könnyű hozzászokni, a műköröm által nyújtott szépség pedig magabiztosabbá teszi a viselőjét. Tévhit az is, hogy a műköröm viselése ártalmas az egészségre. A műköröm építés során használt anyagok percek alatt megkötnek a műköröm felszínén, köszönhetően annak, hogy a műköröm-technika a fogtechnikából vett át olyan anyagokat, mint például a porcelán és a zselé, amely a szájban is teljesen biztonságosan használható, így a műköröm építés során is az egészségre ártalmas kockázatok nélkül alkalmazható.
A műköröm építéshez szorosan kapcsolódik a körömdíszítés. A műköröm számos olyan lehetőséget is kínál a köröm díszítésére, amelyet a saját körömmel csak némi kompromisszummal tehetünk meg. A műköröm használatával a körömdíszítés során a tulajdonos számára megfelelő önkifejező színvilágot, formát, és mintákat viselhet a tulajdonosa, ami bármikor tetszőlegesen változtatható az ízlésvilágnak és a hangulatnak megfelelően.
A műkörömdíszítés igazi igazi művészeti alkotás is egyben, hiszen minden egyes szépen díszített műköröm egy igazi kézzel készített egyedi alkotás is egyben.
Webáruházunkban Ön mindent megtalál, ami ahhoz szükséges, hogy a fent leírtak szerint egy igazán vonzó, esztétikus és harmonikus kéz által még vonzóbbá válhasson.
Gyakran felmerülő kérdés, hogy melyik műköröm típust válasszuk? A válasz egyszerű: a felragasztható tip akkor javasolt, ha a köröm hosszán kívül a formáján is változtatni szeretne a viselője, míg az épített műkörmöt akkor érdemes választani, ha elsősorban a saját köröm erősítése a cél. Az épített műköröm alapanyaga lehet porcelán, vagy zselé. A porcelán régebbi technika, amely por és folyadék összekeveréséből származik, és levegőn megkeményedik. Ezzel szemben a zselé újabb, modernebb technológia, amellyel egyre többen dolgoznak manapság.
Amikor legjobb a műköröm
Ha a munkánk során kezünk mindig szem előtt van, s nem áldott meg minket az ég szép formájú körömággyal, erős körmökkel, akkor érdemes megfontolni a műköröm eshetőségét. Ekkor is érdemes átgondolnunk egyet, s mást. Nem lényegtelen tényező a köröm hossza, hiszen fontos, hogy kényelmesen tudjuk használni a kezeinket. A műkörömnek nem kell feltétlenül karvalyszerűen hosszúnak lennie! Fontos, hogy illeszkedjen személyiségünkhöz, s nagyon praktikus szempont az is, hogy a ruhatárunkban található színekhez is jól passzoljon. Mindig vannak divatosabb díszítések, de ha nem érezzük magunkénak az éppen trendi körömdivatot, akkor maradjunk meg inkább az örök klasszikusnál, a francia körömnél. Ha túlságosan feltűnő, vagy extra mintát választunk, vagy nagyon sok a csillogó dísz a körömben, akkor ideig, óráig tetszik majd, de az a tapasztalat, hogy a karakterünktől eltérő stílust úgysem tudjuk sokáig elviselni magunkon.
A nyár nem sokban befolyásolja a műköröm viselést, inkább csak a műköröm építő szakembernek okoz fejfájást, hiszen az anyagok könnyebben folynak el a bőrre, vagy éppen kötnek bele a tégelybe a meleg, vagy a fény hatására.
Ha tudatosak akarunk lenni, s meg szeretnénk védeni körmeink egészségét, akkor azonban vendégként is érdemes odafigyelnünk az alábbi 4 szempontra:
1. nagyon fontos tényező, hogy vizes kézen, körmön nem fog megtapadni az anyag! Néhány napon belül „leesik”.
2. a fertőtlenítő kézmosás, bőr- és körömfertőtlenítő használata alapkövetelmény. Ha a körmös nem küld minket, kezet mosni, nem fertőtlenít, akkor jobb, ha abban a pillanatban elköszönünk tőle.
3. ha nem használ zsírtalanító, tapadást elősegítő folyadékot, akkor a köröm szintén „leesik” majd.
4. s végezetül: ne engedjük, hogy a körmös durván „lecsiszolja” a körmeinket, hiszen csak a köröm felületét kell felérdesíteni.
Ne feledjük el, hogy vendégként jogunk van kérdezni, s tudni azt, hogy mit tesz a körmös.
Ha szabin van a körmösöd, ne ess kétségbe!
Ha nyaralunk, s a műkörmünk letört, megrepedt, s nincs kéznél körmös szakember, akkor megtehetjük, hogy óvatosan mi magunk lereszeljük a műkörmöt. Ez azért fontos, mert törött, megrepedt műköröm alá bejuthat a víz, s ez melegágya a gombáknak. Ha utazunk, akkor vigyünk magunkkal egy banánreszelőt, amivel ez megvalósítható. Számítsunk arra, hogy időigényes a művelet. Nagyon előnyös, ha antibakteriális hatású folyékony szappant használunk!
Az összhatás érdekében különösen nyáron fontos, hogy a kezeinken és lábainkon azonos díszítést viseljünk. Kevesen tudják, hogy a lábaikon is viselhetünk műkörmöt. Ez azonban meggondolandó, hiszen ha véletlenül belerúgunk valamibe, akkor az, nagyon fájdalmas lesz! Inkább keressünk olyan lakkot, amely a körmeink színével, díszítésével harmonizál.